Dropbox ve i phone

dropbox kullanımı

Dropbox ve i phone

Posted by Hasan Gültürk in Program notları , yazılar 18 May 2015

Tasarım ve CG “computer graphics” işleriyle ugraşan kişilerin takip etmesi okuması ve saklaması gereken pek çok belgeye sahipdirler,”yazı fontları, dersler , örnekler , modeller , texturele,butonlar” biz saydıkça uzar gider bu liste.  Genel olarak küçük boyutlu dosyalar için kullansamda acil durumlarda çok iş götüren bir 2 ‘ leden söz edecegim.Uzun süredir kullandıgım ve hala kullanmayan kişiler için dropbox u araştırma kısmını onlara bırakıyorum.Ben sadece kendi kullanım şeklimi paylaşacağım.

Bilgi İçin Siteler :

https://www.dropbox.com/
http://www.netmedyatik.com/?q=dropbox-nedir

Herhangi bir projeyi tamamladıgım zaman ilk yaptıgım iş. Görsel dosyalarının küçük boyutlu yedeklerini tarihiyle dropbox a yollamak, yada iş yerinde araştırıp buldugum bir script yada texture mapi direk oraya dosya boyutu büyük ise linklerini küçük ise direk dosyayı yüklemek.

Bu sayede eve gittigimde direk dosya kendini evdeki bilgisayarıma da aynı klasöre ekliyor. “Bu adres neydi yada usp ye atmayı unutmuşum derdi son buluyor.”

İşin bir diger güzel tarafı dropboxun I Phone lar için çıkarmış oldugu app sayesinde

Dosyalarıma her yerden ulaşabilmem. Küçük boyutlu dosyalar kullanmamın ve genel olarak i phone tarafından açılabilen dosya tipleri seçmemin temel sebebi zaten bu.

Büyük dosyaları açmak i phone için sıkıntılı. Hem 3g yi çok kullanıyorsunuz faturayı şişiriyor. Hemde 3g nin aktarım hızı yavaş oldugu için çok bekletiyor.

Video , resim, word , excell ve pdf ler de hiç sıkıntı yaşamadım.

Dropbox kullandıgım için bu yardımcı dosyalar için telefonun hafızasından’da yer kullanmıyorum. Birşey gerektigi zaman tıklıyorum ve sadece gerekli dosyayı indirip açıyorum.

Bu güçlü 2 liyi imkanı olan herkesin kullanmasını tavsiye ederim.

Gerçekten hiç beklemediginiz bir anda çok fazla zaman kazandırabiliyor.

Etiketler:, , ,

Post a comment

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.